Něco trošku staršího

6. january 2013 at 17:36 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy

Často přemýšlím nad kravinami (možná až moc často).. třeba jak dlouho žije moucha. A zrovna dneska jsem narazila na svůj starý blog a našla takovou malou úvahu. Tak se s vámi o ní podělím... neměla zase tak strašný ohlasy, spíš jsem u hodně lidí vyvolala spoustu otázek :D
Je to celé zkopírované tzn. že je to i s přídavkem na blog. No nic už vás nebudu dělit od mého výtvoru.. :D

Jako každý jiný den, když spokojeně, ovšem unaveně lehnu do postele, chvíli přemýšlím nad smyslem života. Byla jsem tak hluboko ponořená do myšlenek, že jsem ani neslyšela okolní zvuky, což miluju. A najednou jsem začala pozorovat styl mouchy, která přiletěla na mé okno. Chvíli jí nejspíš trvalo než si uvědomila, že přes sklo prostě neproletí, čemuž jsem se vážně divila, jelikož moje sklo bylo natolik špinavý od nedávné bouřky, že by si těžko nikdo řekl, že tam žádné sklo není ( ovšem mouchy jsou výjimky, že). Pár minut tam tak zmateně stála (seděla?) a kdo ví, třeba i pokukovala. Nejspíš přemýšlela, když jsem zahlédla, jak se její nožička otírá o její hlavu. Nejdřív jednou nohou a pak hned dvěma (brilantní výkon).

Tak trochu mě tahle moucha inspirovala na článek. Ovšem přivedla mě i na zvědavost, a jakou že to? Jak dlouho žije moucha? :D Já vím zní to stupidně, ale ať jsem hledala jak chtěla, délku života mouchy domácí, jsem nenašla. Jak zvláštní, že? Na co lidé dnes nepřijdou, ale délka života škůdce, který přenáší parazity, není známa.


 

1 person judged this article.

Comments

1 Síma* Síma* | Web | 6. january 2013 at 19:00 | React

Kulaté akvárko nemá, možná proto je tak blbá z toho obdelníkovýho světa. :D
přiznám se, že úvahu jsem teď nečetla, ale zítra ve škole budu mít času dost, tak si jí přečtu a hodím k tomu ještě komentář. :)

2 Síma* Síma* | Web | 7. january 2013 at 19:34 | React

No tak doufej, že nebude tak oblblá, aby se snažila vyskočit ven. :D I když..moje rybička je vážně pitomá a blbější rybu nenajdeš. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama