August 2012

Divný den..divné věci

7. august 2012 at 22:32 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy

Dobrý večer (po zveřejnění možná i ráno). Dneska se mi stala divná a zároveň dost strašidelná věc. Sedíme s kamarádkou na posteli a jen tak z hecu prohlížíme fotky pěkně zařízených pokojů. Najednou... a přísahám, že jsme se ani nehly.. spadl svíčka na postel. Díky bohu, že nechytla. Ale jak sakra spadla? Na tohle jsem dost pověrčivá. Potom jsem šla doprovodit kamarádku a abych pravdu řekla, tak jsem se málem strachy posrala, když jsem na zpáteční cestě potkala žesnouv noční košili. Co se to tady sakra děje?

Jinak tady teď polosedím, pololežím a usrkávám čaj. Přemýšlím, vymýšlím a srovnávám si priority života. K ničemu jsem zatím nedošla.. ale možná se dnes budu učit angličtinu. Silně doufám, že už se mi nestane nic strašidelného.. jinak už to nepřežiju :D


Drabble- Strach

4. august 2012 at 13:30 | El. |  Drabble

Tak jsem se rozhodla, že napíšu drabble (literární útvar v určitém počtu slov). Nevím jak se mi to povede, ale snad to bude k přečtení :D
**01**
Stála tam neschopná jakéhokoliv pohybu. Nedokázala se mu podívat do očí, vypadal tak děsivě. V pravé ruce držel nůž a pomalu se k ní přibližoval. Bála se, ale neustále čekala na jeho nepozrnost, kterou by využila pro svůj útěk. Předem si plánovala, kam vlastně poběží. Temný les, tma a nikdo, kdo by jí mohl pomoct. Najednou se naskytla ta pravá chvíle na útěk. Rozběhla se, i když nevěděla kam. Myslela na svou rodinu, domov a kamarády. Představovala si, jak se probudí a zjistí, že to byl jenom hloupý sen. Ale v hloubi duše věděla, že domů už se nevrátí..


No není to k nasrání?

4. august 2012 at 10:14 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Vstávám v 6:15, dělám si svačinu, zajistím si odvoz a přespání a to všechno jenom kvůli tomu, abych si šla vyslechnout, že nás na brigádě dneska nepotřebují. Sice prší a možná bych měla být ráda..vzhledem k tomu, že jsem měla jenom kraťasy. Ale mě jde o ty peníze! :D Nemám skoro žádný a oni mě pošlou pryč?! To by teda nešlo...
Navíc za to hovno co tam dávají .. se jim na to můžu vysrat (ne, vůbec nejsem sprostá).

Tak teda dnešek strávím grafikou, psaním, koukáním na filmy a seriály. Budu se flákat! :D


Tak tedy hurá pracovat

4. august 2012 at 8:12 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Tak jsem na brigádu vstala o hodinu dřív. Perfektní:D Ani nevíte jak se tam "těším". Kdo by totiž nechtěl celý den se smažit na sluníčku a mávat vlajkama jak trotl. Nevadí... musím si říkat, že to dělám pro peníze.
Doufám, že si příští rok najdu něco lepšího a hlavně něco, co bude pravidelně.. ne jednou za čas. Ještě lepší je, že po namáhavým dni budu ležet ve spacáku někde na chatě, kde se bude pít (já pít nebudu). Doufám, že se vyspím do růžova, abych ten víkend přežila celý a ve zdraví dorazila doma.
Nejdůležitější je, aby nepršelo a aby nebylo moc velký horko. Držte mi palce, ať se neusmažim:D

Nemožné se stalo realitou

3. august 2012 at 21:39 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Sehnala jsem si boty! Proč je to tak divný? Možná proto, že s velikostí nohy 42-43 se dámské boty shání opravdu těžce. Kdo takový problém nemá, tak buďte rádi :D
Sehnala jsem dokonce čtyři páry bot... všechny jsou dámský (nečekaně) a z toho dva páry jsou na klínku (což zrovna moc nepotřebuju se svojí výškou 180cm).

Dneska jsem celkově měla super den. Vyšla jsem si se sestrou.. údajně na kafe. Začaly jsme obědem, pokračovalo to nákupní horečkou. Množství oblečení, který jsme dneska koupily 2x přesahuje počet mích dosavadních kusů oblečení. Mám radost, protože jinak si většinu kupuju za vlastní peníze( A že jich nikdy nemám moc). Teď už si jenom uvolnit místo ve skříni..

Zítřek bude dlouhý. Budu brigádničit! :D Neočekávám, že ani něco budu psát, jelikož budu ráda, že dojdu do postele.
Taky máte nějakou brigádu? Dneska není snadný nějakou sehnat (pořádnou)


Návrat ke starému

2. august 2012 at 13:26 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Tak a tady končí všechna sranda. Neučila jsem se 4 roky anglicky, abych teď neuměla nic! Až dopíšu tenhle článek, tak se pěkně půjdu učit (samozřejmě, že sprcha, jídlo a tanec má přednost).
Čtyři dlouhý roky jsem se trápila s angličtinou..potom přestoupím na francouzský gympl a všechno zapomenu. Dobře.. moje učení nebylo extrémně intenzivní, ale učila jsem se. A kdo by to nezapomněl, když má 10x týdně hodinu frj.
Jasný něco si pamatuju, ale ten debilní francouzský přízvuk, kde ráčkujete na každém slově (to je katastrofa).
Potřebovala bych si vždycky něco přepnout v hlavě. Teď potřebuji mluvit anglicky, tak se tak prostě nastavím a nebude mi tam lézt francouzský přízvuk! Budu mluvit jak s bramborou v puse ne jako malý dítě, který neumí říct R!

Ano, zase umím francouzsky, ale angličtina... je všude. Jako amatérský (vysoce amatérský) grafik.. angličtinu potkávám pořád. Něco hledám na internetu a všechno je v aj. Nerozumím tomu, co zpívají v písničce a to mi vadí, co kdyby zpívali něco jako: "Ten kdo poslouchá tuhle písničku, je pěknej (teď mě nic nenapadá) ámík." Já vím.. je tam fráze "co když", ale stát se může cokoliv.

Zkrátka s tím musím něco dělat, jelikož angličtinu budu mít až příští rok díky mojí milovaný francouzštině, která zabere 3/4 rozvrhu (děkuji ti ráčkovací jazyku).

A jaké jazyky ovládáte vy? :) Určitě umíte anglicky, co? :D


Nápadité fotky

1. august 2012 at 19:50 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Ráda trávím čas hledáním a to především na široce známe stránce deviantart.com.Občas tam narazím na opravdové talenty, ať už po stránce grafické nebo malířské.
A zrovna dnes se mi elmi poštěstilo při hledání. Našla jsem krásné fotky. Vyjadřují většinou nemožné věci, nebo činnosti. Třeba hraní na klavír (viz fotka nahoře). Jestli jsem někdy viděla nápadité fotky, tak jsou to tyhle:). Určitě najdete lepší fotky, to ano, ale mají nápad. Posuďte sami:)
Najdete je TADY
A ne, není to reklama :)

Nejlepší den z prázdnin

1. august 2012 at 12:21 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Včera byl snad nejlepší den vůbec. Běhala jsem si pěkně už v 7 ráno, snídala jsem, a měla jsem delší den. Před obědem jsem šla k Hanče a užily jsme si den naprosto naplno :D
Vytvořily jsme nějakou parodii na kahudu(vlastně skoro to samý akorát z rybízu), házely po sobě rukavicemi napuštěný vodou (nakonec jsme byly stejně mokrý kvůli hadici), hráli jsme badminton, který jsme si patřičně užily (nedaly jsme víc jak 5 přihrávek).
Když jsem potom přišla domů.. byla jsem naprosto vyčerpaná (vytuhla jsem už v 7)

A jak užíváte vy? :)