July 2012

Asi přesun času..

31. july 2012 at 11:18 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Tak jsem si asi totálně přesunula čas. Normální člověk funguje ve dne, ale já v noci. Jak jsem toho jen dosáhla..
Asi jste si všimli, že valná většina článků je přidána v pozdních hodinách (v noci) nebo dokonce někdy velmi brzo ráno :D
Totiž stalo se to, že mám asi závislost na čumění. Ten seriál mě tak zajímá, že jsem během dvou nocí zkoukla jednu celou sérii. Nemůžu se od toho odtrhnout:D

Jinak se mi povedlo ráno neusnout a šla jsem si zaběhat. Teda říkám vám, že když rychle vypijete kafe a před tím si dáte kukuřičný lupínky s mlíkem, neběhá se moc dobře. Snídaně to byla dobrá, ale žaludku se nejspíš nelíbila a pro tělo to bylo najednou nějak moc energie. Měla jsem pocit, že se nemůžu zastavit (jasně, že plíce říkali něco jinýho). Přišla jsem domů a pořád jsem musela něco dělat. Takhle naspeedovaná kafem jsem snad ještě nikdy nebyla:D Bohužel dalo to dohromady 2 hodiny od vypití kafe a kofein nějak přestal fungovat. Má energie byla vyčerpána a nechtěla jsem do sebe cpát další srajdy..
Člověk se kolikrát diví, co způsobuje blbý kafe (proto už ho tolik nepiju).... jen podle nutnosti.
Nebavilo mě vypadat jako chodící mrtvola a tak jsem si šla "na hodinku" zdřímnout. Pro mé velké překvapení jsem se moc nesekla ve výpočtu a nakonec se z toho staly 2 hodiny (potlesk).

Dneska musím jít konečně spát dřív. Mohlo by se taky stát, že až jednoho krásného dne budu vstávat do školy, tak se ze mě stane nějaká stvůra přiživující se na kafi. Říkalo by se mi kafufil nebo kafunda a to se mi teda vůbec nelíbí. Takže nemám na výběr... začnu spát! :D

A co vy? ...Kdy chodíte spát?

20 knih za rok

31. july 2012 at 3:30 | El. |  Výzvy, nápady
Tak opět ponocuji a jen tak brouzdám po internetu. Náhodou jsem na razila na tuhle stránku, kde je knižní výzva. Zvolíte si počet knih, které chcete přečíst v roce 2012. Vím, že nezačínám zrovna brzo, ale nějaké knihy už mám taky přečtené. Nechtěla jsem to moc přehánět a tak jsem zvolila trošku mírnější číslo.. 20.
Myslím, že není tak těžký to do konce roku stihnout vzhledem k tomu, že jenom 6 knih musím přečíst do školy. Miluji výzvy a tuhle hodlám splnit! :D
V lednu napíšu článek, jak jsem dopadla a nastavím si (možná) o něco větší počet knih na příští rok.
Jinak tedy musím říct, že autorka tohodle nápadu je šikovná a nápaditá (velmi).

Jsem noční tip

30. july 2012 at 23:09 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy

Tak jsem tady milí zlatí včera (vlastně dneska) zůstala do 7 ráno. Zakoukala jsem se totiž do seriálu Lost girl (kdo nezná, tak asi neví o co přichází). Každý díl je tak moc napínavý, že m to nutilo koukat na další a další.
Bohužel.. asi je zřejmý, že jsem potom usnula. Pěkně mě to ale naštvalo, chtěla jsem toho totiž hodně stihnout. Když jsem se probudila, tak bylo strašný dusno jenom na to jít ven.

Tyhle prázdniny někdy (snad) udělám výjimku a půjdu spát dřív. Ráno vstanu a konečně si taky půjdu zaběhat! Taky bych chtěla něco nafotit, bohužel pořád nemám nabíječku k foťáku. A pokud se mi poštěstí, tak si půjdu zítra koupit nový boty a šaty, abych měla v čem jít ven s jedním kamarádem. :D

Strašně se těším až se dostanu ven s někým, koho jsem dlouho neviděla. Je dobrý si říct, co se všechno za tu dobu, co jsme se neviděli stalo. Je o čem povídat a hlavně nenastává nic jako trapná chvilka ticha.


Ta situace, když...

29. july 2012 at 19:52 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Ta situce, když máte v krabičce poslední sirku, po okolí žádný zapalovače ani jiné sirky a strašně nutně potřebujete něco zapálit (nemáte absolutně žádnou šanci).
Chvilka, kdy si snažíte na něco vzpomenout (ku příkladu na nějaké slovo) a buď vás napadá pořád jedno a to samý slovo (a to není to slovo, který hledáte) nebo to máte úplně na jazyku!
Když si zabouchnete dveře od baráku a klíče máte doma.
Vydáte se na procházku (projížďku) zkratkou a je to ta nejhorší cesta, kterou jste si mohli vybrat.. všude kameny, kořeny stromů a strmý kopec... o to déle trvá cesta, než když by jste si to objeli.
Když hrajete hru s kamarádem, který jí hraje prvně a váš kamarád vyhrává ani neví jak.
Jakmile se vám nějaká věc osvědčí, tak se přestane vyrábět.
Vytvoříte si plán, ale nakonec je stejně všechno jinak.
Sedíte na záchodě a uprostřed práce zjistíte, že došel toaletní papír.

Bohužel..víc mě toho zatím nenapadá. Všechno se mi stalo a popravdě... s tím záchodem je to nejhorší :D

Aneb Murpyho zákon a vaše...

Vzpomínky

28. july 2012 at 23:39 | El. |  Povídky
Rozhodla jsem se napsat krátkou povídku. Nevím, jak se mi to podaří napsat. Bude to od srdce, tak to snad nějak dopadne ( bojím se výsledku)
Tumblr_lsk13j0bhy1qc144qo1_500_large

Jednou takhle venku

28. july 2012 at 21:18 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy

Tak jsme se šli včera projít.. U normálních lidí asi normální činost. U nás je to výkon! :D Vzaly jsme i kytary, který cestou domů nějak ztěžkly (mršky). Ze začátku jsme tak něco brnkaly (já se o to spíš snažila) a když už to přišlo do stádia, kdy jsme se jen tak povalovali, tak jsem si vzpomněla na takový pěkný tématický fotky z photobucket a nemohla jsem si pomoct.. Taky jsem to musela zkusit! :D Kamarádka posloužila jako model a hle.... fotka na světě :D


Pravé pracovní odpoledne

28. july 2012 at 17:02 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy


Jak se to pozná takové pravé pracovní odpoledne. To takhle na oběd začalo pršet, tak jsem přemýšlela, co bych mohla dělat. Nakonec jsem došla k závěru, že bych mohla oprášit svoje staré grafické schopnosti. Spousta kafe, bábovky, zelenýho čaje s medem (mňam) a je na světě.... příšerný primitivní design. Ještě se do toho musím dostat, přecejenom jsem to dlouho zanedbávala :D

Jinak jsem za tenhle den nestihla nic jiného než si zapsat do deníku...ano opravdu si vedu deník, i když ho docela zanedbávám :D Uklidit si (aspoň částečně) svůj malý útulný pokoj a pomoct mamce (výkon!) :D

Při tom důkladným úklidu jsem zcela náhodně narazila na origami papíry. Přemýšlela jsem, že bych něco zkusila vytvořit. Uvidíme.. kdyžtak sem hodím foto :D


Změna

28. july 2012 at 16:48 | El. |  Drazí návštěvníci
Velevážení... dovolila jsem si podniknout menší změnu. Nechápu proč jdu vždy do šedé barvy :D Nevadí..


Čas letí

27. july 2012 at 15:38 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy
Připadá mi, jako bych ještě včera nastoupia do školy a zmateně hledala svou novou třídu. Nebo když jsem na začátku roku ležela v učebnicích, a to jen proto abych byla premiantka. Jenomže čas letí a já už nejsem ani premiantka třídy, ani nelítám po škole s nadšením a elánem. Je to neuvěřitelný.. už to bude třetí rok na týhle škole. Za tu dobu jsem stihla vystřídat dvě třídy, udělat spoustu průšvihů, napsat desítky slohů a připitomělých článků.
Opravdu nevím, proč mám každý prázdniny nutkavou potřebu v zpomínat na školu. Rozhodně mi nechybí ani škola..bohužel ani spolužáci, tak proč na ní tak myslím? Když se tak otočím do minulosti, tak nevidím nic pořádnýho, co bych dokázala. Tyhle dva měsíce (každý rok) si představuju, jak by bylo fájn mít nějaký dobrý výsledky. Proč tedy jenom sním a neplním... to nechápu ani já. Možná je to leností, možná jsem vážně blbá... nebo se víc věnuju všemu ostatnímu.

Když tak sedím u toho počítače a vnímám ten teplý vánek, tak si říkám... že asi půjdu ven! :)
Užívejte sluníčka a nedřepěte pořád u počítače :D

Menší výhrady k filmu X-man

26. july 2012 at 2:49 | El. |  Spisy, postřehy, zápisy

Ukamenujte mě, nenáviďte mě:D Ale x-men je nedomyšlený. Několikrát jsem viděla první 3 díly než vůbec vyšel díl pojmenovaný První třída. Teď budu mluvit k začátku 3. dílu, kdy Xavier s Magnetem jdou navštívit Jean, která ovládá telekinetiku a telepatii. Odehrává se to v minulosti, kdy byla Jean ještě dítě. Co je důležitý, že: Tam Xavier chodí, mluví jakoby hledali prvního mutanta do školy, a oba dva už jsou tam starší.
Bohužel..chybičky se vbloudily. V dalším díle se totiž dozvíme, že se Xavier dostává na vozíček, když ještě neměl jeden jediný šedivý vlas. Společně s Magnetem hledali první mutanty ještě když byli mladí.
Zajímalo by mě.. co to přišlo do módy točit minulost jako poslední díl..